CENNIK za m2

[expand title=”Dodatkowe informacje”]

Cennik za m2 obowiązuje w przypadku zamówienia całego projektu mieszkania lub domu. 

[/expand]

Koncepcja 2d

Całe mieszkanie lub dom:
20 zł za m2

Standard

Całe mieszkanie lub dom:
60 zł za m2

Max

Całe mieszkanie lub dom:
85 zł za m2

Projektowanie Domu ONLINE

Projektowanie wnętrz w dużym stopniu przypomina projektowanie skrojonego na miarę ubrania. Podobnie jak efektowna suknia musi być dopasowana do chara1kteru czy figury jej przyszłej użytkowniczki, tak samo wnętrze domu musi być uszyte na miarę potrzeb jego mieszkańców. Chodzi o to, aby domownicy jak najlepiej czuli się w zaprojektowanych wnętrzach. Dlatego też przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
email.png
Wyceń Twój projekt
Wyślij zapytanie
PROJEKT BIURA
HARMONOGRAM
Projekt-max-cena-za-m2-harmonogram.jpg
Projektowanie domu online harmonogram

Kliknij w harmonogram, aby powiększyć

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo zrealizowanego projektu.

KONCEPT 1
1-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online-.jpg

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddziela tu wysunięty z wyspy bar. W salonie kanapa i fotel zwrócone w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju szafa w zabudowie z pawlaczem. W sypialni przy łóżku stoliki nocne, szafa w zabudowie oraz stanowisko komputerowe. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę. W projekcie ujęto osobno łazienkę i dodatkowo WC. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką, wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

KONCEPT 2
2-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online-.jpg

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddziela tu wyspa z płytą indukcyjna i okalający ją bar. W salonie kanapa w kształcie litery L zwrócona w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju umieszczona zabudowana szafa z siedziskiem i wieszakiem na okrycia wierzchnie. W sypialni przy łóżku stoliki nocne oraz szafa w zabudowie. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę (biurko przy oknie). W projekcie ujęto osobno łazienkę i pralnię. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką,  wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

KONCEPT 3
3-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online-.jpg

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddzielają tu szafki kuchenne z wysuniętym blatem śniadaniowym. W salonie kanapa w kształcie litery L i fotel zwrócone w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju umieszczona zabudowana szafa z półkami. W sypialni przy łóżku umieszczono dwie szafy ubraniowe w zabudowie z wnęką na szafkę nocną. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę (komoda i biurko przy oknie). W projekcie ujęto osobno łazienkę i pralnię. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką, dodatkowe półki pod blatem, wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

Wizualizacje 3D wybranego projektu - KONCEPT 2
LISTA ELEMENTÓW
lista-elementów.png
projektowanie domu online lista produktów
PROJEKTY TECHNICZNE
Kolorystyka ścian
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-kolor-scian.jpg
Podwieszane sufity
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-rzut-sufitów.jpg
Instalacje elektryczne
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-elektryka.jpg
Instalacje sanitarne
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-hydraulika.jpg
Projekt układu podłóg
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-rzut-podłóg.jpg
Szczegółowy projekt łazienki
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-łazienki.jpg
Projekt zabudowy kuchennej
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-zabudowa-kuchenna.jpg
Projekt mebli na wymiar
Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-zabudowa-meblowa.jpg
SZCZEGÓŁOWY KOSZTORYS
Projektowanie-wnetrz-online-kosztorys-remontu-mieszkania.png
projektowanie domu online kosztorys

Projektowanie Domu Online

(Poradnik)

Zaprojektowanie całego domu wymaga nie tylko dużych chęci, ale również sporej wiedzy na temat sposobów aranżacji wnętrz, ich funkcjonalności i ergonomii. Konieczne jest kompleksowe podejście, gdyż pomieszczenia w domu nie mogą być projektowane osobno, bez zwracania uwagi na inne wnętrza. Dobry projekt musi być spójny, przemyślany, łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę oraz potrzeby przyszłych użytkowników.

Od czego zacząć projektowanie domu?

Projektowanie wnętrz w dużym stopniu przypomina projektowanie skrojonego na miarę ubrania. Podobnie jak efektowna suknia musi być dopasowana do charakteru czy figury jej przyszłej użytkowniczki, tak samo wnętrze domu musi być uszyte na miarę potrzeb jego mieszkańców. Chodzi o to, aby domownicy jak najlepiej czuli się w zaprojektowanych wnętrzach. Dlatego też przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
Kamila 102
Projektowanie domu Online.
O czym trzeba pamiętać?
Kamila 103
Uniknij tego błędu przy projektowaniu wnętrz

Wiele osób, które urządza swoje domy, szuka inspiracji w katalogach wnętrzarskich. Owszem, można w ten sposób znaleźć sporo ciekawych pomysłów, jednak nigdy nie należy w sposób dosłowny kopiować tego, co znajdziemy na zdjęciu czy na jakimś przykładowym projekcie. Każdy dom ma swoje indywidualne uwarunkowania i jego wystrój powinien być tworzony od podstaw, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb wnętrza.

Warto też pamiętać, że wnętrza do katalogu mają przede wszystkim wyglądać, gdy tymczasem po przeniesieniu do rzeczywistości mogą okazać się kompletnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niektóre meble prezentują się naprawdę efektownie i oryginalnie, ale jeśli nie będą jednocześnie komfortowe i wygodne, będzie można je wykorzystać jedynie jako nietypową dekorację.

Dobrze wyznaczone strefy - jak to zrobić?

Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni dziennej, użytkowanej w ciągu dnia od części sypialnej. W tym przypadku problemu zwykle nie ma, jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację. Wtedy na parterze zlokalizowany jest salon, kuchnia i inne dzienne pomieszczenia, a na piętrze znajdują się sypialnie czy pokoje do pracy.

Jeśli dom jest jednokondygnacyjny, warto poświęcić nieco uwagi na podział na strefy. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się stronami świata – ciemniejsza strona północna będzie idealna na sypialnie, natomiast pomieszczenia z oknami wychodzącymi na południe doskonale sprawdzą się jako strefa dzienna.

Kamila 104
Kamila 105
Zasady ergonomii - o czym warto pamiętać?

Wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach meble czy sprzęty AGD i RTV powinny spełniać zasady ergonomii, czyli bezproblemowego, zdrowego i wygodnego użytkowania. Trzeba o tym pamiętać, planując umiejscowienie zestawu wypoczynkowego w salonie, rodzaj łóżka do sypialni czy zabudowę kuchni. 

Ergonomia jest tym ważniejsza, im mniejsze i bardziej nieustawne jest pomieszczenie. W niewielkich wnętrzach każdy metr kwadratowy ma znaczenie i powinien być odpowiednio wykorzystany.

Funkcjonalność

Każde pomieszczenie, zarówno salon i sypialnia, jak i kuchnia oraz łazienka, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Nawet najpiękniejszy wystrój może okazać się kiepskim pomysłem, jeśli zadbamy jedynie o wygląd wnętrza, a nie o to, by było ono wygodne w użytkowaniu. W niektórych wnętrzach, takich jak kuchnia i łazienka, funkcjonalność powinny być w ogóle na pierwszym miejscu.

Kamila 106
Analiza przestrzeni

Zanim zdecydujemy, w którym miejscu znajdzie się sypialnia, a gdzie pokój dzienny czy salon, konieczna jest odpowiednia analiza przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczeń,
  • układ ścian,
  • usytuowanie drzwi i okien,
  • dostęp do światła dziennego.

Na tej podstawie można ustalić późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń.

Kamila 107
Jak zaprojektować sypialnię?

Najlepiej, aby sypialnia znajdowała się po ciemniejszej stronie domu, najlepiej północnej. To pomieszczenie nawet w ciągu dnia nie wymaga bowiem dużej ilości światła. Służy bowiem komfortowi i wypoczynkowi. Sypialnię warto zlokalizować z dala od pokoju dziennego czy pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka.  

Dzięki temu inni domownicy nie będą przeszkadzali w spokojnym wypoczynku, a jednocześnie nie będą musieli zachowywać się specjalnie cicho i chodzić na palcach, gdy jeden z mieszkańców będzie chciał wcześniej wypocząć.

Jak zaprojektować salon?

Na salon najlepiej przeznaczyć największe pomieszczenie w domu, czyli takie, które ma okna wychodzące na dwie strony świata. Dzięki temu będzie to wnętrze zawsze jasne i pełne światła. Salon może mieć bezpośrednie połączenie z kuchnią, a jego część można wykorzystać na zaaranżowanie jadalni. Jeśli chcemy, aby nasz dom był połączony z ogrodem za pomocą tarasu, warto zlokalizować taras właśnie przy salonie.

Kamila 108
Kamila 109
Jak zaprojektować kuchnię?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko będziemy mogli zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Taras - gdzie go umieścić?

Pierwszym wyznacznikiem usytuowania tarasu są uwarunkowania zewnętrzne i umiejscowienie go w taki sposób, aby był osłonięty od hałasu oraz oczu przechodniów. Drugim wyznacznikiem będzie nasza preferencja odnośnie nasłonecznienia tarasu. Generalnie rekomenduje się, aby taras był położony od strony południowej. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się słońcem przez większość dnia. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami słońca i chcielibyśmy, aby ta powierzchnia była częściowo w cieniu możemy usytuować taras od strony północnej.  

Kamila 110
Kamila 111
Pomieszczenia dodatkowe

Przy planowaniu domu możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dodatkowych pomieszczeń, aby zwiększyć wygodę jego użytkowania. Do takich pomieszczeń należą druga łazienka, garderoba, pomieszczenie do prania i suszenia ubrań oraz spiżarnia bezpośrednio z kuchni. 

Stylistyka wnętrz

Zanim zabierzemy się do projektowania konkretnej przestrzeni, trzeba ustalić w jakim stylu będą utrzymane wnętrza, a następnie konsekwentnie się go trzymać przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nie chodzi o to, by wszystkie wnętrza były urządzone dokładnie w wybranym stylu – możliwe są różnego rodzaju modyfikacje – ale o pewną spójność. Jeśli zdecydujemy się na salon utrzymany w klasycznym, przytulnym klimacie, warto zadbać o to, by także kuchnia utrzymana była w podobnej stylistyce. To ważne szczególnie wtedy, gdy jest połączona z salonem i tworzą razem dużą, spójną przestrzeń. Mieszanie stylów jest dozwolone, ale jedynie w pewnych granicach. Projektowanie domu online

Klasyka

Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są drewniane, o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

Kamila 112
SGA.jpg
Glamour

Blichtr, połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. W stylu glamour wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne, wato jednak uważać, aby zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu. Nadmiar połysku również może zaszkodzić.

Nowoczesny minimalistyczny

Styl nowoczesny, w którym pojawiają się jedynie najważniejsze elementy wystroju wnętrza, czasem przełamane mocnymi kontrastami. Minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, nieco surowy, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

Kamila 113
Kamila 108
Loftowy
Standardowy (styl IKEA)
Kamila 115

Szukasz inspiracji na projekt Twojego Domu?

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów domu: 

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: